Lázně Luhačovice

Čtvrté největší lázně - lázně Luhačovice.

Online rezervace
+420 577 659 111

Nepřehlédněte

Kariéra

Chcete spojit Vaši profesní kariéru s naší společností? Staňte se naším kolegou v Lázeňských hotelech MIRAMARE, VILA ANTOANETA a VILA VALAŠKA Luhačovice, které jsou členem řetězce lázeňských a wellness hotelů ROYAL SPA.


Katalog pobytů

Vyberte si pobyt v lázních Luhačovice na letošní rok z široké nabídky lázeňských, wellness a relaxačních pobytů. Katalog Vám rádi zašleme zdarma.


Časopis Royal Spa News

Novinky z našich lázeňských hotelů. Nenechejte si ujít nejnovější informace. Časopis Vám rádi zašleme zdarma.


Lázeňská kosmetika z přírodních pramenů

Kousek lázní u Vás doma. Vyzkoušejte lázeňskou kosmetiku z našich přírodních pramenů. Vybírat můžete kosmetické produkty - krémy, šampóny, oleogely, soli do koupele, přírodní mýdla.


Trápí Vás nemoci dýchací

Lázně Luhačovice jsou tím pravým místem pro všechny, kteří trpí záněty cest dýchacích, astmatem, alergií, onemocněním hrtanu a dalšími jinými nemocemi dýchacího ústrojí.

Přijeďte na léčebný pobyt do lázní Luhačovice.


Využití luhačovických pramenů v léčbě

Od pradávna jsou minerální prameny využívány k léčení nemocí a k posílení zdraví. Ochutnejte i vy léčivou sílu pramenů v Lázních Luhačovice.

Jaké minerální prameny využíváme v lázeňské léčbě formou koupelí, inhalací a pitné kúry? Popis pramenů.


Napište nám o Vašem pobytu v lázních

Podělte se s námi o Vaše zážitky, postřehy a dojmy z dovolené v Lázeňském hotelu Miramare, Antoaneta nebo Valaška. Napsat recenzi


Royal Spa Club

Staňte se členem naší rodiny a získejte výhody a slevy na pobyty ve všech lázních a hotelech ROYAL SPA.


Kontakt

Lázeňské hotely MIRAMARE
Bezručova 338, 763 26 Luhačovice
Tel.: +420 577 659 111
E-mail: recepce@miramare-luhacovice.cz

Kam na výlet nebo zábavou v lázních Luhačovice

Luhačovice - místo, kde se snoubí krásná příroda a typická architektura.

Lázně Luhačovice se nachází v jihovýchodní části Moravy, na rozhraní Valašska a Moravského Slovácka v okrese Zlín. Celá lokalita se nazývá Luhačovické Zálesí a patří do Chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat. Město leží v nadmořské výšce 250 m a je obklopeno Vizovickými vrchy. Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně České republiky a nejnavštěvovanější lázně Moravy. 

Naše tipy na výlety

Baťův kanálTipy na zajímavé výlety do okolí Luhačovic.
Luhačovice jsou výborným výchozím místem pro rozmanité výlety do okolí. Poznejte zdejší kraj a navštivte např. hrad Buchlov, zámek Buchlovice, poutní místo Velehrad, město Uherský Brod a jiná náherná místa.


Historie Luhačovic

LuhačoviceHistorii Luhačovic jakožto lázeňského místa můžeme datovat na konec 16. století, kdy se na Moravě začal zabydlovat rod Serényi, konkrétně Pavel Serényi. A právě jeho syn Ondřej dal stočit vodu vyvěrající ze země, tehdy nazývanou Slanice (dnešní Amandka) a poslal ji na rozbor do Brna. Lékaři pak přiřadili této vodě řadu léčivých vlastností.

Lázeňská kolonádaDruhým pramenem se stal pramen Hlavní (dnešní Vincentka) a následně se začali v lázních Luhačovice objevovat první lázenští hosté. Hlavním iniciátorem přeměny Luhačovic v lázeňské město se pak stal vnuk Ondřeje - Vincenc Serényi podle něj byl pojmenován nejznámější pramen v Luhačovicích. Na jeho popud se začali budovat lázeňské domy, hostince či lázeňské parky. Právem je Vincenc Serényi považován za zakladatele lázní Luhačovice.

Lázně LuhačoviceNovodobá historie lázní Luhačovice se začíná psát roku 1900, kdy do lázní přijíždí brněnský lékař MUDr. František Veselý a kupuje od tehdejšího majitele potomka rodu Serényi Otty lázně Luhačovice a zakládá akciovou společnost. Při budování lázní si Dr. Veselý bere na pomoc své přátele spisovatele Viléma a Aloise Mrštíkovi, Josefa Merhauta, malíře Jožo Úprku a především architekta Dušana Jurkoviče.

EuropeSpa med ISO 9001 Garantováno odborným lázeňským lékařem Hotely Baby friendly Svaz léčebných lázní ČR Logo Korunka Luhačovice