Lázně Luhačovice

Čtvrté největší lázně - lázně Luhačovice.

Online rezervace
+420 577 659 111

Nepřehlédněte

Kariéra

Staňte se naším kolegou v Lázeňských hotelech MIRAMARE Luhačovice.


Zimní katalog

Vyberte si z široké nabídky lázeňských a relaxačních pobytů. Katalog Vám rádi zašleme zdarma.


Dárkové poukazy do lázní

Objednejte svým blízkým dárkový poukaz. Lázeňský nebo wellness zážitek je skvělým dárkem.


Lázeňská kosmetika

Vyzkoušejte naši vlastní lázeňskou kosmetiku z přírodních pramenů - krémy, šampóny, oleogely, soli do koupele, přírodní mýdla.


ROYAL SPA Family

Staňte se členem naší rodiny a získejte výhody a slevy na pobyty ve všech lázeňských hotelech a resortech ROYAL SPA.


Kontakt

Lázeňské hotely MIRAMARE
Bezručova 338, 763 26 Luhačovice
Tel.: +420 577 659 111
E-mail: recepce@miramare-luhacovice.cz

Kam na výlet nebo zábavou v lázních Luhačovice

Luhačovice - místo, kde se snoubí krásná příroda a typická architektura.

Lázně Luhačovice se nachází v jihovýchodní části Moravy, na rozhraní Valašska a Moravského Slovácka v okrese Zlín. Celá lokalita se nazývá Luhačovické Zálesí a patří do Chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat. Město leží v nadmořské výšce 250 m a je obklopeno Vizovickými vrchy. Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně České republiky a nejnavštěvovanější lázně Moravy.

Léto a turistika

Luhačovice - léto a turistikaKrásná příroda, čistý vzduch a jedinečné zážitky.
Díky své poloze jsou Luhačovice ideální k procházkám či projížďkám na kole. Přímo v Luhačovicích si mohou hosté aktivně zasportovat -  hrát tenis,  kuželky, minigolf, squash, rybařit, jezdit na koni atd...


Naše tipy na výlety

Baťův kanálTipy na zajímavé výlety do okolí Luhačovic.
Luhačovice jsou výborným výchozím místem pro rozmanité výlety do okolí. Poznejte zdejší kraj a navštivte např. hrad Buchlov, zámek Buchlovice, poutní místo Velehrad, město Uherský Brod a jiná náherná místa.


Historie Luhačovic

LuhačoviceHistorii Luhačovic jakožto lázeňského místa můžeme datovat na konec 16. století, kdy se na Moravě začal zabydlovat rod Serényi, konkrétně Pavel Serényi. A právě jeho syn Ondřej dal stočit vodu vyvěrající ze země, tehdy nazývanou Slanice (dnešní Amandka) a poslal ji na rozbor do Brna. Lékaři pak přiřadili této vodě řadu léčivých vlastností.

Lázeňská kolonádaDruhým pramenem se stal pramen Hlavní (dnešní Vincentka) a následně se začali v lázních Luhačovice objevovat první lázenští hosté. Hlavním iniciátorem přeměny Luhačovic v lázeňské město se pak stal vnuk Ondřeje - Vincenc Serényi podle něj byl pojmenován nejznámější pramen v Luhačovicích. Na jeho popud se začali budovat lázeňské domy, hostince či lázeňské parky. Právem je Vincenc Serényi považován za zakladatele lázní Luhačovice.

Lázně LuhačoviceNovodobá historie lázní Luhačovice se začíná psát roku 1900, kdy do lázní přijíždí brněnský lékař MUDr. František Veselý a kupuje od tehdejšího majitele potomka rodu Serényi Otty lázně Luhačovice a zakládá akciovou společnost. Při budování lázní si Dr. Veselý bere na pomoc své přátele spisovatele Viléma a Aloise Mrštíkovi, Josefa Merhauta, malíře Jožo Úprku a především architekta Dušana Jurkoviče.

EuropeSpa med ISO 9001 Garantováno odborným lázeňským lékařem Hotely Baby friendly Svaz léčebných lázní ČR Logo Korunka Luhačovice