Jak správně hubnout po Vánocích? Přečtěte si naše tipy.

29. 12. 2017 -

S hrůzou si mnozí z nás stoupají po Vánocích na váhu a děsíme se, kolik kil jsme letos během svátků zase nabrali. Pokud se chcete vrátit k původní váze a nebo si po dnech volna trochu vyčistit organismus a zažívání, doporučíme Vám pár tipů. 

Dostatek zeleniny a ovoce patří k správnému nastartování organismu
Dostatek zeleniny a ovoce patří k správnému nastartování organismu

Přečtěte si rozhovor s nutriční terapeutkou lázeňských hotelů Miramare Luhačovice, paní Olgou Zbořilovou. Položili jsme jí několik základních otázek: 

Jak začít po Vánocích hubnout?

Nejlépe je začít hned! Nečekat na "zítra", na "pondělí" ... dieta se začíná nejlépe držet hned.

Jaké potraviny nejdříve omezit a co například přidat za pohyb?

Nejlépe je zamezit přísunu tučných a sladkých pokrmů, kterých jsme si povětšinou užili přes Vánice a začít se čistit pomoci syrové ale hlavně vařené zeleniny. K tomu pro komplexnost zařadit celozrné výrobky, luštěniny, ovoce, zakysané mléčné výrobky a omezené množství libového masa a hlavně a prioritně dodržovat pitný režim.

Nejlepším pohybem je neustále přiměřená chůze a jízda na kole a plavání, takže chodit a chodit a chodit a  jednou v týdnu si jít zaplavat, abychom zregenerovali tělo a mysl.

Jakých chyb se při hubnutí vyvarovat?

Nejčastější chybou je přemrštěný cíl a přílišná askeze, protože přemrštěný cíl nás před koncem demotivuje a askezi nevydržíme :)

Co naopak dělat, aby hubnutí bylo skutečně efektivní a neskončilo na konci ledna?

Jednoduše, netrápit se, změnit životní styl, nebrat jídlo jako trest, ale pohyb jako radost. Nečekat rychlé zázraky a mít velkou víru v sebe sama a pevnou vůli.

Je vhodné svěřit se např. do rukou odborníků na výživu?

Ano. neberte to jako reklamu mému povolání, ale ano, je nadmíru vhodné svěřit se pod křídla odborníků. Ale prosím, vybírejte pečlivě. Mnoho povolaných, málo vyvolených... 

Jak poznáme, že odborník na výživu, hubnutí, apod., je kvalitní?

Kvalitní odborník neslibuje zázraky, nenabízí předražené preparáty a do očí Vám řekne, že je to na Vás, že on Vám rád pomůže a bude se radovat z vašich úspěchů, ale on je jen členem týmu, vedoucím jste vy... Kvalitní odborník nabízí krev, pot a slzy (ve smyslu odříkání a změna stravy, cvičení a aktivní život), nekvalitní rádoby-odborník nabízí ležení u gauče a pití preparátů a hubnutí :)

Nastartujte svůj životní styl v lázních s 15% slevou

Pro všechny z Vás, kteří počátkem roku chcete začít zdravě žít, máme tip na báječný lázeňský pobyt Zimní siesta. Objevte kouzlo lázní, relaxujte v péči našich odborníků a vyzkoušejte blahodárné účinky lázeňských a relaxačních procedur. Pohodová zimní dovolená nyní s 15% slevou!

  • ubytování v pokoji požadované kategorie
  • plná penze - snídaně formou rautu, obědy a večeře výběrem z menu
  • kredit 2.660,- Kč na lékřské vyšetření a lázeňské procedury
  • volný vstup vodního relax centra
  • zapůjčení županu zdarma (kategorie Superior)

Těšíme se na vás v novém roce.