Zatočte s nemocemi dýchacích cest

1. 1. 2019 -

Léčba nemocí horních i dolních dýchacích cest má v Luhačovicích dlouho tradici, ve které i my pokračujeme, a to již od roku 1996.      


Přírodní léčivý pramen Vincentka

Vedoucí lékařka Lázeňských hotelů MIRAMARE MUDr. Jana Mahdalíková k léčbě doporučuje především využití našich přírodních minerálních vod na sliznici dýchacích cest, a to zejména Vincentky.

Využití léčivého pramene v lázeňské léčbě

Předepisujeme ji k inhalační léčbě, kloktání, proplachům nosu i k pitné kúře.  Jedná se o studenou, hypotonickou, středně mineralizovanou jodovou kyselku hydrogenuhličitano-chlorido-sodného typu. Při teplotě inhalovaného aerosolu 37-38 °C dochází ke zvlhčení sliznice, uvolnění zasychajícího sekretu, urychlení místního metabolismu sliznice, ke zvýšení sekrece slizničních žláz, k aktivaci pohybu řasinek na povrchu sliznice dýchacích cest, k usnadnění vykašlávání. Rozpouštění hlenů napomáhají i obsažené jodidové a chloridové ionty. Alkalický charakter minerální vody neutralizuje kyselou reakci nemocné sliznice a zmírňuje bolest. Přítomný volný CO2 se při inhalaci rychle vstřebává a rovněž vede k překrvení sliznice, zvýšení lokálního metabolismu. Přítomný vápník Ca2+ působí protizánětlivě.

Kromě inhalacíminerální vodou ordinujeme i lékové inhalace, a to s bronchodilatačními léky, antibiotiky, s léky určenými k ředění hlenů a usnadnění vykašlávání, s Eukalyptovým olejem, kalciovou směsí.

Další lázeňské procedury a metody

Dále v léčbě u této skupiny onemocnění pozitivně působí i individuální a skupinová dechová cvičení, ošetření měkkých tkání fyzioterapeutem v oblasti hrudníku, šíje a zad, reflexní masážepřírodní minerální uhličité koupele, solux, krátkovlnná diatermie a mnohé další. Předepsaná léčba je pojata vždy komplexně. Je zaměřená i na postupné zvýšení fyzické i psychické kondice klienta, což pozitivně působí na reaktivnost a výkonnost dýchacích cest.

Pro koho je léčba vhodná?

Lázeňské léčba onemocnění dýchacích cest probíhá celoročně, je vhodné ji absolvovat například v období zvýšené smogové situace ve velkých městech a průmyslových oblastech, u alergiků v období před nástupem problémové pylové sezóny nebo i po vleklých infektech  k celkové fyzické, psychické a imunitní regeneraci organismu.  

Zavítejte do překrásných Luhačovic a vyzkoušejte naše lázeňské léčebné pobyty.