Jarní tradice, folklór, kultura, výlety a péče o zdraví. Zažijte jaro v Luhačovicích

24. 2. 2020 -

Proč na jaře navštívit lázně Luhačovice? Poznejte tradice a folklór moravského kraje a dopřejte si jarní regeneraci organismu v největších moravských lázních. Připravili jsme několik tipů na jarní výlety a kulturní akce.

Slavnostní otevírání pramenů v Luhačovicích (zdroj: luhacovice.cz)
Slavnostní otevírání pramenů v Luhačovicích (zdroj: luhacovice.cz)

Lázně Luhačovice jsou známé nejen díky přírodním minerálním pramenům a lidovou architekturou od Dušana Jurkoviče, ale také je to kraj folklóru a tradic se spoustou historických a kulturních památek.

Tradice, folklór a kultura

V jarním období od března do května probíhá v Luhačovicích nespočet folklórních a kulturních akcí. Vybrali jsme několik tipů na zajímavé akce.

Od Fašanku do Velikonoc můžete poznat tradice a folklór moravského kraje. Jarní slavnosti začínají fašankovým průvodem, pochováváním basy, vynášením Mořeny a vyvrcholí velikonočním jarmarkem. 

Zajímavou akcí bude 11. 3. 2020 Kafe u Osmanyho - talk show s Osmanym Laffitou a jeho hosty, kterou pořádá Korunka Luhačovice ve spolupráci s řetězcem lázeňských hotelů a resortů ROYAL SPA. Akce se uskuteční v kulturním domě Elektra a výtěžek bude věnován na pomoc handicapovaným dětem.

Mezi nejvýznamnější akce v roce patří slavnostní zahájení lázeňské sezóny se svěcením a otevíráním pramenů, které se letos uskuteční od 8. do 10. května. Město ožije pestrými lidovými kroji, secesními kostýmy, veterány, zpěvem a tancem.

Již od roku 2002 Korunka Luhačovice pořádá každoroční benefici "Luhačovice – město zdraví a módy". Hlavním bodem programu je charitativní módní přehlídka, které se účastní známé osobnosti z oblasti kultury. Cílem této akce je přispět ke slavnostnímu zahájení lázeňské sezony a především podpora potřebným. Letošní ročník se bude konat 16. května.

Sledujte nás na facebooku, kde se dozvíte více informací o připravovaných akcí. Ukaž profil

Procházky městem a výlety po okolí

Luhačovice se za poslední roky výrazně změnily. Byly opraveny významné historické a kulturní památky - lázeňská kolonáda, hala Vincentka, pěší zóna od pošty až k lázeňskému parku, který prošel revitalizací a byl otevřen nový pramen Nový Jubilejní. Jarní procházky lázeňským městem Vám dodají novou energii. Navíc naše hotely se nacházejí v blízkosti centra, lázeňské kolonády a parku. Vydejte se po stopách Dušana Jurkoviče, poznejte historii i současnost města Luhačovice. Ukaž více informací

Oblíbeným výletním místem je luhačovická přehrada Pozlovice, kde najdete venkovní koupaliště, půjčovnu lodiček a šlapadel, naučný chodník, okruh pro in-line brusle, cvičební stroje a také možnost občerstvení. Ukaž více informací

Tipy na pobyty

Na jaře je čas na správnou regeneraci organismu. V našich lázeňských hotelech v tomto období doplníme jídelníček o sezónní potraviny a rozšíříme nabídku nápojů o čerstvé džusy a bylinné, detoxikační a očistné čaje. Naše nutriční terapeutka připravila pár drobných rad, jak na jarní detoxikaci. Ukaž více informací

Doporučujeme Relax v týdnu od neděle do pátku na 2 až 5 nocí za zvýhodněné ceny. To mě zajímá

Víkendové pobyty na 2 nebo 3 noci jsou ideální volbou, jak si užít lázeňskou relaxaci i zábavu. To mě zajímá

Pobyt Vital program na 7 nocí obsahuje balíček procedur zaměřených na celkovou regeneraci organismu. To mě zajímá