Tipy na zdravé potraviny, které by neměly chybět v podzimním jídelníčku

9. 9. 2020 -

Přečtěte si tipy a rady od naší nutriční terapeutky, jak posilnit svou imunitu v podzimním období výběrem zdravých potravin z našich sadů a polí. Zdravé stravování je důležitou součástí lázeňské léčby, proto doplňujeme jídelníček o sezónní zdravé potraviny, jako jsou např. salátové a ovocné bary.

Salátový bar
Salátový bar

PODZIM – IDEÁLNÍ ČAS NA POSÍLENÍ IMUNITY

Po jarní detoxikaci a letním osvěžení nastává čas podzimu. Náš organismus musíme připravit na zimu a s ní spojenou sníženou dávkou vitamínu na straně jedné a zvýšenou potřebou imunitního systému na straně druhé. Pro jednou zapomeňme na citrony a ananasy a vzpomeňme si na rady našich babiček. Uvědomme si, že základ imunity vychází z našeho gastrointestinálního traktu (GIT). Zaměřme se na potraviny z našich sadů a polí.

KVAŠENÍ JE ZÁZRAK

V příjemných dnech babího léta se osvěžte čerstvým jablečným moštem, po ránu se zahřejte zázvorovým čajem s medem. Červená řepa je vynikající nejen jako salát, ale také jako velmi chutná příloha k pokrmům z různých druhů mas. A nezapomeňte si na zimu našlapat kysané zelí do bečky, aby bylo po celou zimu kam sáhnout pro tolik potřebný vitamín C. Jednou z neopomenutelných výhod kysaného zelí, je přirozený zdroj mléčného kvašení, které velmi pozitivně ovlivňuje střevní mikroflóru, no a ta zase ovlivňuje náš imunitní systém. Je to krásný uzavřený kruh a kdo nemá moc rád kysané zelí, což je ovšem velká škoda, poohlédne se po čerstvých zakysaných výrobcích, jako třeba čerstvé podmáslí, mléčné zákysy a jogurty s živou kulturou.

V NAŠICH HOTELECH DBÁME NA VYVÁŽENOU STRAVU

Zdravá strava je důležitou součástí lázeňské léčby. V podzimních měsících jsme obohatili jídelníček o nabídku salátů z kysaného bílého i červeného zelí a řepy a rozšířili nabídku nápojů o čerstvé jablečné mošty a různé druhy čajů na podporu imunity.

Nechejte se námi inspirovat, ochutnejte naši kuchyni a přijeďte na podzim do Luhačovic do lázeňských hotelů VILA ANTOANETA a VILA VALAŠKA. Doporučujeme rezervovat pobyt přes náš online rezervační systém, kde naleznete volné termíny a aktuální ceny. Online rezervace