Vyzkoušejte koupel nebo pitnou kúru z pramene sv. Josefa

9. 4. 2019 -

Pramen sv. Josefa patří mezi místními prameny k vysloveným „benjamínkům“, dobudován byl až v roce 2000. Široké léčebné účinky tohoto přírodního pramene můžete vyzkoušet na vlastní kůži v Lázeňských hotelech MIRAMARE Luhačovice.

Pramen sv. Josefa před Lázeňskými hotely MIRAMARE Luhačovice
Pramen sv. Josefa před Lázeňskými hotely MIRAMARE Luhačovice

VZNIK PRAMENE Sv. Josefa

Pramen sv. Josefa vznikl po havárii kanalizačního sběrače v roce 1987, kdy zesílila snaha o prozkoumání hlubších struktur luhačovického zřídelního území. Byly naplánovány tři průzkumné sondy do hloubky 400 až 500 metrů, ale hned ta první z roku 1994 vedla ke změnám označeným jako reálné ohrožení zřídelní základny a další průzkumné práce byly zastaveny.

Z podnětu naší společnosti byly nové vrtné práce zahájeny v roce 1997, kdy byl získán pramen Jaroslava. A v letech 1999 až 2000 rekonstrukce nedokončeného hlubinného vrtu, označovaného jako BJ 321. V květnu roku 2000 během slavnostního otevírání pramene Sv. Josefa vysvětil generální vikář Mons. Milan Kouba. Lázeňské hotely MIRAMARE tak vlastní 2 léčebné prameny - Jaroslava a pramen sv. Josefa.

VYUŽITÍ PRAMENE SV. JOSEFA

Léčivé prameny v Luhačovicích se rozdělují do dvou skupin. První skupina slouží k pitné kúře, druhá skupina se užívá pro balneologické účely.

Pro svou nízkou mineralizaci je voda z pramene sv. Josefa vhodná jak k pitné kúře při onemocnění trávicího ústrojí, dýchacích cest, tak k uhličitým koupelím. Ke koupelím se voda mísí v poměru 2:1 s našim dalším vlastním pramenem Jaroslava. Jedná se o přírodní vodu s vysokým obsahem kyseliny borité a se sníženým obsahem soli. 

Pramen sv. Josefa je k dispozici u venkovního kohoutku před Lázeňskými hotely MIRAMARE nejen našim hostům, ale i široké veřejnosti. Vydatnost pramene je, na Luhačovice neobvyklých, 30 litrů za minutu. 

Nabídka procedur

Vyzkoušejte blahodárné účinky přírodních léčivých pramenů na vlastní kůži - lázeňské procedury.