Velká osobnost českého lázeňství získala ocenění in memoriam

21. 1. 2020 -

U příležitosti 1. městského plesu v Luhačovicích byla udělena dvě ocenění in memoriam, která byla vzpomínkou na vynikající osobnosti, jejichž odkaz je pro Luhačovice stále živý.

MVDr. Antonín Plachý - ocenění za přínos lázeňství in memoriam
MVDr. Antonín Plachý - ocenění za přínos lázeňství in memoriam

Cena starosty města za mimořádný přínos lázeňství byla udělena in memoriam panu MVDr. Antonínu Plachémuzakladateli rodinného řetězce lázeňských hotelů a resortů ROYAL SPA, který dnes působí již ve 4 významných lázeňských destinacích v ČR - Mariánské Lázně, Luhačovice, Ostrožská Nová Ves a Velké Losiny.

Ocenění převzali z rukou starosty města pana Mariana Ležáka děti pana Dr. Plachého, syn Martin Plachý a dcera Veronika Záhorská, kteří jsou nyní ve vedení společnosti. Prohlédněte si fotogalerii z městského plesu. Ukaž fotky

Přínos lázeňství MVDr. Antonína Plachého

  • Vždy zcela zásadně prosazoval medicínský aspekt lázeňství a ochranu přírodních léčivých zdrojů.
  • Vystudovaný veterinář, který pochází ze slováckého Vlčnova u Uherského Brodu, se do podnikání vrhl v roce 1991. Nejprve si pronajal hotel a po čtyřech letech založil rodinnou firmu Léčebné lázně Luhačovice – Sanatorium Miramare, která postupně v Luhačovicích vybudovala lázeňský komplex Miramare, Antoaneta a Vila Valaška s více než 300 lůžky.
  • Antonín Plachý během svého života postupně vybudoval prosperující síť lázní s tisícovkou lůžek pod značkou ROYAL SPA. Jde o rodinný podnik, který se řadí mezi pět největších v oboru a jehož pobočky jsou rozesety po celé zemi. Své služby nabízí v Mariánských Lázních, Velkých Losinách v Jeseníkách, které jsou nejstaršími moravskými lázněmi, a na dvou místech doma na Zlínsku − kromě Luhačovic ještě v Ostrožské Nové Vsi, kde Plachého investice zachránila zdejší vzácné objekty se sirnatými prameny.
  • V letech 1999 až 2005 byl členem představenstva Svazu léčebných lázní ČR, z toho v letech 2003-2005 byl předsedou jeho představenstva.
  • Dr. Plachý zemřel v roce 2016 ve věku 73 let. Štafetu převzaly jeho děti, které se nadále snaží jít ve stopách svého otce a jeho odkazu.