ESPA 2023 - získali jsme prestižní ocenění za inovace

11. 10. 2023 -

Vydali jsme se do Karlových Varů na největší lázeňskou událost evropského formátu - Evropský lázeňský a balneologický kongres 2023. Bez očekávání, ale plní naděje, že naši snahu neustále posouvat kvalitu lázeňské péče, budeme moci vyhodnotit na evropské úrovni. Že si ujasníme, jak na tom vlastně jsme, co se týče inovativního přístupu v lázeňství. A zklamaní jsme tedy rozhodně neodcházeli.

 


 

Během třídenní akce, tedy od 4.6. 10. 2023 jsme se zúčastnili velmi pestrého programu. Načerpali nové poznatky od špiček v oboru během přednášek nesoucích se v duchu podtitulu letošního 27. ročníku„Evropské lázně – cesta ke zdravému životu“. Sami jsme prezentovali a hodně sdíleli s dalšími účastníky a zároveň si plnými doušky užívali slavnostní atmosféru. Nechybělo výtečné jídlo, pití a co více ESPA Innovation Awards, které se konalo jako zlatý hřeb celé události v Grandhotelu Pupp. Právě na něm se o tyto prestižní ceny z rukou moderátorů každým rokem utká několik desítek lázeňských míst z celé Evropy. Tento rok bylo celkem 35 nominovaných přihlášek v 8 kategoriích.

 

Jsme velmi potěšení, že jsme na porotu zapůsobili hned ve dvou z nich: 

  • Ocenění za inovativní lázeňský produkt

    Inovativní lázeňský produkt - ocenění putovalo speciálnímu léčebnému programu Spánkový balanc. Tento pobyt nabízí náš lázeňský hotel Nivamare v Luhačovicích a byl navržený v úzké spolupráci s firmou Spectrasol, kterou má pod palcem světlař, pan Hynek Medřický. Aktuálně se o vás v rámci programu postará také odbornice v oboru nespavosti - somnoložka MUDr. Jana Kubelová. 

  • Zvláštní cena odborné poroty -  za dosažení velmi významných klinických úspěchů získal léčebný program postcovidového syndromu v lázeňských hotelech Miramare v Luhačovicích.

Tato dvě ocenění společně převzali ředitelka Lázeňských hotelů MIRAMARE paní Veronika Crha Záhorská, obchodní a marketingová ředitelka lázeňské skupiny ROYAL SPA Libuše Padevětová a vedoucí rehabilitační péče a rozvoje léčebných metod Aleš Příhoda. Každopádně poděkování za spolupráci patří také všem kolegům a zaměstnancům, kteří se na programech podílí.