Alergie nebo Covid-19? Nepodceňte respirační obtíže!

2. 4. 2024 - Barbora Petrůjová

Víte, jaké jsou rozdíly a podobnosti příznaků jarní alergie a Covidu-19? Připravili jsme pro Vás tip na přírodní metodu první pomoci při úderu pylové alergie, ale také řešení pro ty, kdo prodělali koronavirus a potřebují komplexní péči o zdraví a znovunastolení rovnováhy.

 

Vrchol jarní pylové sezóny
Vrchol jarní pylové sezóny

Začíná období pylových alergií a některé příznaky alergie na pyl mohou připomínat symptomy infekce Covid-19. Příznaky alergie se liší od příznaků Covidu-19 zejména v tom, že alergie způsobují převažující problémy v oblasti dýchacích cest, jako je kýchání, rýma, svědění nosu a očí (mohou se projevit i na kůži), zatímco Covid-19 může zahrnovat širší spektrum příznaků, včetně suchého kašle, horečky, únavy a ztráty chuti či čichu. Zvláště pokud jste dosud nepoznali projevy alergie a můžete mít obavy z infekce koronavirem, je vhodné vyhledat lékařskou pomoc pro správné vyhodnocení Vašeho stavu.

Na alergii přírodou

Mezi osvědčené přírodní prostředky v boji s pylovou alergií patří například minerální voda VINCENTKA, jejíž léčivé účinky jsou dobře známé. Pomocí inhalátorů s přírodním minerálním pramenem jsou vdechovány ústy nebo nosem (či obojím) velmi drobné částečky, které svým elektrostatickým nábojem a pH zvlhčují a ovlivňují epitel sliznice dýchacích cest. Inhalace umožňuje i cílené dodání účinných látek do postižených oblastí dýchacích cest, což snižuje otok a uvolňuje ucpaný nos při rýmě či zúžené průdušky při astmatu. Tento proces urychluje rozpouštění nadbytečného hlenu a odstraňuje bakterie, viry a alergeny z dýchacích cest, čímž přináší rychlou úlevu. Také posiluje obranné mechanismy a samočistící funkce sliznice dýchacího ústrojí. Vincentka, jak již bylo zmíněno, je účinným zdrojem při léčbě onemocnění nosních dutin, hrtanu, průdušek a plic. Je důležité poznamenat, že v současné době je výskyt právě těchto onemocnění značně rozšířený. 

Léčba dýchacích cest po COVID-19

V případě, že jste prodělali onemocnění Covid-19 a nyní trpíte symptomy post-covidového syndromu, nabízíme řešení formou specializovaného léčebného programu v Luhačovicích. Tento pobyt byl oceněn mezinárodní lázeňskou organizací ESPA za dosažení vynikajících klinických úspěchů při léčbě následků tohoto respiračního onemocnění. 

 VYBRAT POBYT

 

Unikátní součástí naší léčby postcovidového syndromu je terapie pomocí speciálního vysokovýkonného laserového záření. Postcovidová léčba pomocí laserové terapie dokáže pacientům během několika málo týdnů efektivně pomoci navrátit se k jejich původní kondici a kvalitě života, a nemusí se tak dlouhodobě léčit inhalačními farmaky.

 Mezinárodní ocenění ESPA

S ohledem na stále přetrvávající problémy spojené s post-covidovým syndromem jsou naše lázeňské hotely MIRAMARE připraveny poskytnout pacientům komplexní péči a podporu při návratu k optimálnímu zdravotnímu stavu. Klienti mohou očekávat edukativní setkání s dietní sestrou a vstupní a výstupní lékařské vyšetření, která pomohou nastavit individuální léčebný plán. Součástí pobytu je 18 lázeňských procedur, které jsou pečlivě vybrány lékařem a přizpůsobeny potřebám klienta. Ty zahrnují například vstupní spirometrii, zmíněnou inhalaci Vincentkou, individuální i skupinové dechové cvičení, cvičení v bazénu s fyzioterapeutem, masáže, přírodní uhličité koupele a vířivou koupel. Klienti mají také možnost denního nordic walkingu a dvakrát denně pitnou kúru po doporučení lékaře. 

Nordic Walking

Komplexní cena zahrnuje ubytování na 7 nocí s plnou penzí, včetně bohatých snídaní formou rautu a možnosti výběru z menu na oběd i večeři. Vstup do infrasauny a bazénu je samozřejmostí.

 

Jak do lázní s post-covidovým syndromem přes zdravotní pojišťovnu?

Jakmile se pacientův stav po onemocnění Covid-19 ustálí, lékaři doporučují zvážit možnost léčby v lázeňských zařízeních. Doporučení na lázeňskou péči vydává praktický lékař na základě konzultace s odborným lékařem nebo ambulantním specialistou. 

  1. Pokud je pacient hospitalizován, lékař může doporučení na lázeňskou léčbu vydat již během pobytu v nemocnici. V tomto doporučení lékař specifikuje důvody, vybrané lázeňské místo a ideálně i konkrétní hotel. 

  2. V souladu s aktuálním zdravotním stavem pacienta může být doporučena jak komplexní, tak příspěvková lázeňská péče. 

  3. Doporučení je následně předáno zdravotní pojišťovnou k posouzení revizním lékařem. Pokud je návrh schválen, zdravotní pojišťovna ho přepošle příslušnému lázeňskému zařízení uvedenému v doporučení. 

  4. V případě, že zdravotní pojišťovna nekryje náklady na lázeňskou péči, má pacient možnost absolvovat pobyt v lázních jako samoplátce.

 

Celkový léčebný plán je individuálně přizpůsoben každému klientovi na základě vstupního vyšetření a jeho zdravotního stavu. Doporučujeme pobyt trvající minimálně dva týdny, aby bylo dosaženo optimálních výsledků léčby a obnovy zdraví. 

Navštivte nás a zažijte účinnou a příjemnou cestu k uzdravení při post-covidovém syndromu.